Ścieżka: Exposé z dnia 12 października 2009

Exposé z dnia 12 października 2009

Założenia ogólne

Więcej wirtualizmu. Księstwo za bardzo nasiakniete jest realem - z jego wadami, i do odstrasza wielu ludzi którzy w KS po prostu nie potrafią się odnaleźć. Co kryje sie za tymi enigmatycznymi stwierdzeniami?

- Prawko Księstwa

Niezrozumiałe, mętne, zdecydowanie zbyt rozbudowane. Pisane i interpretowane przez ludzi z REALNYM wykształceniem prawniczym. Niezrozumiałem bardzo czesto nawet dla nich. Moim celem jest uświadamianie tego problemu który uwazam za zagrozenie dla Ksietwa, oraz zmaiana tego stanu rzeczy. KS swoim prawodawstwem sie szczyci, ale powiedzmy sobie szczerze - społeczność liczaca około 60-80 osób nie potrzebuje az tak rozbudowanego prawa jakie posiadamy my.

- Monopol Grupy Trzymającej Władzę

Wewnętrzna polityka Księstwa jest jałowa. Ostatnio co prawda polepszył sie stan naszej debaty politycznej, ale jest to polepszenie nieznaczne i nie dajace gwarancji na przyszłość. Chcę odbudowac radość z uprawiania polityki. dokonac tego mozna moim zdaniem upraszczając cały system sprawowania władzy. Teraz mamy smieszna sytuacje że do objecia władzy w księstwie nie ma chętnych. Bo sam proces sprawowania władzy, pracy w rzadzie, jest straszliwie meczący, nie sprawia radości, jest ciężkim obowiązkiem a i tak generalne odczucie jest takie ze nawet po objeciu władzy nic nie mozna zmienić. Chcę pobudzic do życia większa ilość partji, kół i stronnictw. chce żeby znowu dyskutowano na tematy fundamentalne - takie jak ustrój, nowa konstytucja, rola Księca w panstwie, etc.

- Gospodarka

Nie ma zmiłuj. Albo Syriusz jest, albo go nie ma. Za mojej kadencji z cała pewnościa nastąpi przywrócenie obowiązków systemowych. System gospodarczy w zasadzie już działa - kto nie wierzy nich sprawdzi. Niemniej nie bardzo ktokolwiek się nim nie interesuje. Zamierzamy to zmienić zmieniając panel syriusza na bardziej przejrzysty, interfejs na przyjemniejszy. Bądą zachety i duża pomoc ze strony rządu dla zakładających nowe firmy. Tu mozliwe rozwiazania sa dwa: albo bawimy sie nadal według starych zasad - wtedy rząd będzie starał się stworzyć cieć przedsiębiorstw mogących konkurowac na wolnym rynku, a nastepnie dzierżawić i odsprzedawać je mieszkańcom, najchetniej młodym i takim którzy chcą sie bawić w gospodarkę, albo ZACZYNAMY CAŁĄ ZABAWĘ OD NOWA. To rozwiązanie mocne, niełatwe i napewno budzące wiele dylematów. ale rozpoczecie na nowo całej zabawy z Syriuszem spowodowało by że nie było by wielkich koncernów tak utrudniających teraz zabawe w gospodarkę młodym mieszkańcom, cen dumpingowych i wielu innych problemów. Chcę rozpocząć debatę na ten temat.

- Promocja

Tu nie bardzo co jest powiedzieć - przyznaję. Ukazał sie ostatnio tekst promujacy KS - bedzie takich tekstów więcej. Musimy sie skupic na ilośći, spamować, rozsyłac informację do każdego medium które tylko będzie nami zainteresowane. I to jest zadanie nie tylko dla Rządu, ale dla nas wszystkich.

- Sport

Rząd będzie wspierał wydazenia sportowe w naszym kraju. Do tej pory związki sobie - rząd sobie. Teraz to się zmieni. chcemy podpisać umowę ze związkiem piłkarskim odnośnie finansowania oraz wydawania pilkarskiej gazetki.

- Prasa

Chcę aby zycie prasowe w Księstwie znowu kwitło. Zmienimy to wprowadzając dopłaty dla tych którzy będą regularnie wydawac swoje gazety, zamierzamy za to ograniczyc liczbe mediów w których publikować może każdy. Licze iz spowoduje to że kazdy kto bedzie miał cos do przekazania - grafike, tekst, czy zwykły dowcip, bedzie chciał opublikować tekst w jakiejś gazecie, a i bedzie mógł za swój tekst dostac od wydawcy jakąś sumę (nawet symboliczną).

To sa tylko główne założenia. Szczegóły sa zbyt rozległe aby o nich pisać, a praca w dużym stopniu koncentrować sie będzie nie na tym aby zmienic jeden czy drugi zapis, ale na tym abysmy zmienili swoją świadomośc i znowu odzyskali PRZYJEMNOŚĆ z bycia w KS.

() Aaron wicehrabia Rozman
Kanclerz

© Księstwo Sarmacji 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.